• Контакты
  • Antikor 1 - первый международный антикорупционный портал - с нами коррупция не заржавеет!
Понедельник, 21 Июнь 2021 00:00

Заробіток мера Запоріжжя на 100 тисяч вищий, ніж у мера Херсона. Хто призначає зарплату та шалені премії мерам, і чому вони не завжди чесні? «

Заробіток мера Запоріжжя на 100 тисяч вищий, ніж у мера Херсона. Хто призначає зарплату та шалені премії мерам, і чому вони не завжди чесні? «
Загрузка...
МЭРЫ рейтинг

Наприклад, міському голові Запоріжжя Володимиру Буряку у грудні минулого року депутати вирішили виплачувати надбавки за вислугу років у розмірі 15% посадового окладу з урахуванням надбавки за ранг посадової особи місцевого самоврядування та за виконання особливо важливої роботи у розмірі 50% від посадового окладу. Один раз на рік він отримує дві матеріальні допомоги: на суму середньомісячної заробітної плати для вирішення соціально-побутових питань і на суму посадового окладу — для оздоровлення при наданні щорічної відпустки. І найголовніше — міська рада вирішила, що панові Буряку мають виплачувати щомісячно 15% від фонду заробітної плати за посадовими окладами апарату і виконавчого комітету Запорізької міської ради, який затверджений у штатному розписі, а також до державних та професійних свят і ювілейних дат у межах фонду преміювання, утвореного в розмірі не менш як 10% посадових окладів, та економії фонду оплати праці. У квітні заробітна платня Володимира Буряка становила 127,5 тис.₴ З них 73% — премія.

Об этом сообщает ПРЕЗИДЕНТСЬКА ПРАВДА


Херсонському міському голові того ж місяця депутати присвоїли 5 ранг посадової особи місцевого самоврядування і встановили доплату за цей ранг та надбавку за вислугу років, якої в Ігоря Колихаєва немає, адже він обраний уперше. Тож у квітні 2021 року він отримав 14,5 тис. грн, із яких надбавки становили 3,5%, а відпускні — 16,6%.


Приблизно така ж ситуація в мера Одеси, який отримав у квітні 23,4 тис. грн, з яких 27,25% становили надбавки.


Премій ці міські голови не отримували. Як і мери Львова, Житомира та Києва.


“На початку пандемії я відмовився від премії. Хотів таким чином підтримати всіх, кому тепер важко. Зараз ситуація вже трошки поліпшилася, але премію поки що отримувати не буду”, — розповів мер Львова Садовий.


Натомість у мерів Хмельницького, Чернівців, Рівного, Ужгорода, Полтави та Луцька премії становлять половину заробітної платні.


Надбавку за високі досягнення у праці або виконання особливо важливої роботи депутати встановили теж не всім мерам. Такі премії на суму 8—9 тис. грн отримують мери Львова, Хмельницького, Чернівців, Житомира, Рівного і Кропивницького. Мер Ужгорода отримує трохи більше 10 тис. грн, а мери Чернігова та Рівного — по 17,5 та 15,6 тис. грн відповідно.
Рух ЧЕСНО


Так само не всі мери отримують доплату за доступ до державної таємниці. Суми від 722 до 1590 грн на місяць отримують мери Львова, Миколаєва, Чернігова, Чернівців, Кропивницького, Ужгорода і Черкас. Останній, Анатолій Бондаренко, отримує щомісячну доплату, хоча рік тому СБУ позбавила його допуску до державної таємниці.


Дізнатися, яким чином і на підставі чого мери отримують цю надбавку, складно, адже розпорядження Кабміну про цю доплату — для службового користування, і дізнатися його зміст неможливо.


Як розповіла начальниця відділу кадрів Херсонської міської ради Надія Лисенко, ці доплати виплачуються людині, котра отримує доступ до держтаємниці, і не обов’язково це може бути міський голова.


Очевидно, що більшість доплат і премій — можливість збільшити скромну зарплату мера, і тому депутатам доводиться платити йому не за нормальну роботу, а за “інтенсивність та секретність”.


Змінити ситуацію з оплатою праці в органах місцевого самоврядування має новий Закон “Про службу в органах місцевого самоврядування”. У 2017 році закон уже приймали, але його заветував президент.


У пояснювальній записці до законопроєкту йдеться, що він запроваджує прозору систему оплати праці та “відв’язує” органи місцевого самоврядування від прямого втручання КМУ у централізоване визначення розмірів окладів службовців місцевого самоврядування.


Тобто законопроєктом пропонується відійти від прямого втручання держави у розміри посадових окладів службовців місцевого самоврядування. Законопроєктом лише фіксується мінімальний розмір оплати праці та закладається співвідношення між розмірами оплати праці службовців різних категорій. Таким чином, керівник уже не зможе вибірково підвищувати посадовий оклад лише одному чи кільком службовцям, не підвищивши заодно розмір посадового окладу всім службовцям органу місцевого самоврядування.


Посадові оклади мають встановлюватися на підставі схеми посадових окладів, що затверджується відповідною радою. Схема посадових окладів формуватиметься з урахуванням місцевих умов і можливостей місцевого бюджету.


Заступник голови фракції “Слуга народу” Олександр Корнієнко обіцяє, що закон буде прийнято восени. “З нового року представники місцевого самоврядування будуть з оновленою кадровою моделлю та оновленою системою мотивації”, — пообіцяв Корнієнко на засіданні консультативної ради з питань місцевого самоврядування 11 травня 2021 року.


“Слуги народу” наголошують, що держава не повинна втручатися в рівень заробітних плат. До речі, з главою СН не погоджується Андрій Садовий, у якого тліє конфлікт із депутатами і немає сталої більшості.


“Зарплата має бути високою, без усіх цих доплат. Кабмін має сказати чесно — зарплата мера українського міста прирівняна до зарплати нардепа, наприклад. Або комбайнера. І саме кабмін має встановити посадовий оклад, а не місцеві депутати”, — вважає він.


Окрім належних зарплат міським головам та очільникам громад, Рух ЧЕСНО пропонує законотворцям розглянути питання компенсації роботи депутата місцевої ради.


“Зараз місцеві ради отримали більші бюджети і більше повноважень. Держава взяла курс на децентралізацію. Наївно думати, що депутати місцевих рад п’ять років безкоштовно якісно волонтеритимуть на громаду. Вони, як і мери, управляють нашим бюджетом і невідновлюваним ресурсом громади — землею, заплавами, прибережними зонами. У США та Європі депутати отримують компенсацію з бюджету за свою роботу, і Україна має йти саме таким шляхом розвитку місцевого самоврядування”, — наголошує лідерка Руху ЧЕСНО Віта Думанська.


Також Рух ЧЕСНО розробив свої пропозиції до змін Виборчого кодексу, над якими наразі працюють у парламенті.


Катерини БЕРЕЗЮК, Сергій НІКІТЕНКО


Джерело статті: “https://operkor.wordpress.com/2021/06/09/заробіток-мера-запоріжжя-на-100-тисяч-ви/”

Оставить комментарий

Новые сверху Старые сверху

Вход