• Контакты
  • Antikor 1 - первый международный антикорупционный портал - с нами коррупция не заржавеет!
Пятница, 19 Июль 2019 00:00

У Конгрес США подали проєкт нових санкцій проти Росії через затримання українських моряків

Загрузка...
Конгресмени пропонують нові санкції через українських моряків

У Конгрес США подали законопроєкт "Про припинення агресивного посягання на свободу за допомогою закону про санкції проти Росії", авторами якого є члени Палати представників Марсі Каптур, Майк Квіглі, Енді Гарріс і Браян Фітцпатрік. Заяву конгресменів оприлюднено на сайті Каптур 18 липня.

"Конгрес Сполучених Штатів, як і раніше, рішуче засуджує напад Росії на військово-морський флот України та незаконне затримання 24 українських моряків. Ця подія є останнім зловмисним кроком, які Росія зробила для підриву демократичного прогресу в Україні та міжнародного порядку, який ґрунтується на правилах. Міжнародна спільнота повинна діяти, оскільки Росія посилює свою агресію у Європі та в усьому світі. Сполучені Штати і вільний світ мають підвищити вартість російських вторгнень, доки кожен із 24 українських моряків не повернеться додому і судна не буде звільнено", – ідеться в документі.

Конгресмени пропонують ввести санкції щодо 24 високопоставлених представників ФСБ Росії та їхніх найближчих соратників. Обмежувальні заходи мають діяти до моменту звільнення українців.

25 листопада 2018 року РФ обстріляла і захопила в Чорному морі катери українських Військово-морських сил "Бердянськ" і "Нікополь", а також буксир "Яни Капу", які поверталися до Одеси після спроби пройти через Керченську протоку в Азовське море. Російські силовики затримали 24 українських моряків, пізніше їх заарештували в кримських "судах" і перевезли до Москви.

Усім українцям висунули обвинувачення в незаконному перетинанні кордону РФ. Україна вважає моряків військовополоненими і вимагає відпустити їх. В управлінні верховного комісара ООН із прав людини заявили, що українські моряки, як військовополонені, мають бути під захистом Женевської конвенції.

Україна звернулася в Міжнародний трибунал із морського права, висунувши вимогу як тимчасові заходи зобов’язати РФ негайно звільнити моряків і кораблі. Російська сторона відмовилася від участі у слуханнях.

25 травня 2019 року трибунал у Гамбурзі зобов’язав Росію негайно звільнити три затримані українські кораблі, а також 24 затриманих моряків і дозволити їм повернутися в Україну. Рішення було ухвалено 19 голосами, проти виступив тільки суддя від РФ Роман Колодкін.

Строк виконання рішення закінчився 25 червня. Цього дня, як повідомили у МЗС України, від російського зовнішньополітичного відомства надійшла нота, якою Україні пропонували надати письмові гарантії продовження кримінального переслідування українських моряків згідно з російським законодавством. У ноті у відповідь українське МЗС назвало позицію Москви неприйнятною.

Станом на 8 липня слідчі ФСБ завершили висувати остаточні обвинувачення військовополоненим українським морякам.

17 липня Лефортовський суд Москви продовжив на три місяці арешт 24 військовополоненим українським морякам. У МЗС України заявили, що це рішення загострює спір між Україною та РФ.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/worldnews/-u-kongres-ssha-vnesli-proekt-novih-sanktsij-proti-rosiji-z-za-zatrimannja-ukrajinskih-morjakiv-1127384.html”

Оставить комментарий

Новые сверху Старые сверху

Вход