• Контакты
  • Antikor 1 - первый международный антикорупционный портал - с нами коррупция не заржавеет!
Вторник, 26 Сентябрь 2017 14:46

Мета Конвенції – це усунення всіх форм дискримінації жінок

Загрузка...

Щиро дякую усім учасникам круглого столу «Роль Верховної Ради України у забезпеченні виконання положень Конвенції про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок»!

Нагадаю, що ця одна з базових для прав людини конвенцій була підписана 38 років тому й сьогодні її вже ратифікували 189 держав в тому числі й Україна. Тому ми несемо перед міжнародним співтовариствам низку зобов’язань і їх виконання перебуває на постійному контролі Організації об’єднаних націй.

Мета Конвенції – це усунення всіх форм дискримінації жінок та створення суспільства рівних прав та можливостей. Важливо усвідомити, що це потрібно не міжнародним організаціям, а, передусім, нам – українцям. Вивільнення потенціалу жінок дасть колосальний сплеск енергії, який допоможе прискорити розвиток держави. Це стосується усіх сфер – економіки, політики, культури, інтелектуального прогресу.

На українському парламенті лежить величезний пласт відповідальності за дотримання букви та духу Конвенції. Це, передусім, генерування законодавчих ініціатив, що імплементують її положення до правого поля.
Сьогодні у Верховній Раді лежить, принаймні, чотири важливі законопроекти в сфері гендерної політики, які потребують якнайшвидшого ухвалення. Це, передусім, законопроект 0119 про ратифікацію Стамбульської конвенції, супутній до нього законопроект 4952 (друге читання), законопроект 6109, що усуває дискримінацію жінок в армії, а також законопроект 1456 щодо вдосконалення гендерного квотування.

Для ухвалення цих законів та реалізації інших рекомендацій CEDAW важливо постійно проводити просвітницьку кампанію серед народних депутатів. На конкретних прикладах мусимо довести колегам, що гендерні питання – це наскрізний елемент стратегії розвитку держави. Хочу, щоб всі політики усвідомили, що рівні права й можливості жінок та чоловіків безпосередньо впливають на якість життя кожного українця. Й тому усунення гендерної дискримінації – це прямий обов’язок відповідального парламентаря перед своїм виборцем.

Оставить комментарий

Новые сверху Старые сверху

От читателей

Вход