• Контакты
  • Antikor 1 - первый международный антикорупционный портал - с нами коррупция не заржавеет!
Суббота, 21 Сентябрь 2019 00:00

Медведчук: Те, що називають "формулою Штайнмаєра", – це пункти мінських угод

Загрузка...

Те, що нині називають "формулою Штайнмаєра", – це пункти мінських угод, які треба виконувати.

Об этом сообщает http://refinancesandiego.org


Про це повідомив голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат Віктор Медведчук в ефірі телеканалу "112 Україна".


"Давайте спочатку обговоримо не те, підходить Україні чи ні ("формула Штайнмаєра", – ред.), а обговоримо те, що це норма мінських угод. А мінські угоди було затверджено главами держав "нормандської четвірки" і резолюцією Ради безпеки ООН. І там те, що ви називаєте "формулою Штайнмаєра", і всі інші – це пункти мінських угод. "Формула Штайнмаєра" — це не щось, яке не містить тіло або окремі пункти і положення мінських угод. І проблемним питанням там є тільки особливий статус. Чому? Ніхто не сперечається, що там треба проводити вибори", – зазначив він.


Медведчук зауважив, що коли тепер сперечаються щодо "формули Штайнмаєра", то "просто починають це декламувати з моменту того, що треба провести вибори та особливий статус, передбачений законом". "До речі ухваленим, але заблокованим, оскільки припинено дії 9 з 10 статей цього закону, вони сьогодні не працюють, він вводиться в дію тимчасово. Після того, як ОБСЄ дає свій висновок про демократичність і дотримання прав на цих територіях під час виборчої кампанії та виборчого процесу, він вводиться в дію на постійній основі. Але суть полягає в тому, що далі в мінських угодах йдеться про те, що цей особливий статус, передбачений законом, має бути імплементовано в Конституцію України. І ось у цьому проблема, з якою не погоджується сьогоднішня офіційна влада України. А в мінських угодах це прописано – особливий статус у ранзі розділу або норм Основного закону, тобто Конституції", – сказав він.


Медведчук нагадав, що в мінських угодах написано, що необхідно узгодити з представниками неконтрольованих територій модальності виборчої кампанії щодо цих виборів.


"Ба більше, треба узгодити закон, який потім, після узгодження, має ухвалити ВР. Так ось, у цьому законі, як і в діях (а контролювати їх будуть ОБСЄ, ОСММ ОБСЄ та інші структури), необхідно передбачити все те, що може сьогодні забезпечити ось той виборчий процес, з приводу якого ви ставите правильні запитання. Об’єктивні. Але ж ніхто не приступав до голосування норм закону, до ухвалення цього закону, а ми обговорюємо теоретично: "формула Штайнмаєра" гарна чи погана? Наш міністр закордонних справ у п’ятницю заявив, що вона гарна. У суботу, мабуть, хтось щось підказав, і він сказав: погана. Потім у вівторок на засіданні двох комітетів ВР він сказав: так ми ж домовилися з приводу визнання "формули Штайнмаєра". Усі заплуталися. Але просто домовилися ще раніше. Раніше було 2 вересня, коли зустрічалися радники президентів глав держав "нормандської четвірки". У тому числі радник пана Зеленського. І вони підписали формулу та підписали звернення до тристоронньої контактної групи, яка засідала позавчора, 18-го, щоб вони підписали цей документ, про "формулу Штайнмаєра". А чому? Та тому, що це рішення про впровадження та реалізацію "формули Штайнмаєра", як шлях і дорожня карта виконання мінських угод, було ухвалено в далекому жовтні 2016 року", – додав політик.


Нагадаємо, у Києві під Офісом президента України Володимира Зеленського ввечері 19 вересня відбулася акція з кількох сотень людей, які виступили проти "формули Штайнмаєра".


Раніше міністр закордонних справ України Вадим Пристайко заявив, що дав згоду на застосування "формули Штайнмаєра" для врегулювання ситуації на окупованій частині Донбасу.


Джерело статті: “https://zik.ua/news/2019/09/21/medvedchuk_te_shcho_nazyvayut_formuloyu_shtaynmaiera__tse_punkty_minskyh_1651351”

Оставить комментарий

Новые сверху Старые сверху

От читателей

Вход